Czarna kreska

EYE-LINER, narzędzie dające niepowtarzalny efekt, jednak bardzo trudne w użyciu. Prawda jest taka, że jeżeli nie ma się wprawy w rysowaniu kresek tuszem, lepiej zacząć próbować dużo wcześniej przed planowanym wyjściem w takim makijażu.

Osobiście uwielbiam czarne kreski eye-linerem, jednak wiem, że żeby dobrze wyglądać w takim makijażu, muszą być spełnione pewne warunki:

- Trzeba mieć - wspomnianą już przeze mnie wcześniej - wprawę. Dla osób, które nigdy nie posługiwały się tuszem, radzę rozpocząć od narysowania kresek czarną kredką. Zrobienie tego równo już nie jest proste, jednak do ćwiczeń jest to na pewno najlepsze wyjście, ponieważ łatwiej można zrobić wszelkie poprawki - kredka po prostu łatwiej się zmazuje. Polecam przy nauce zaopatrzyć się w patyczki kosmetyczne, dzięki którym łatwo można zmazać pewne niedociągnięcia lub wyrównać kreskę w miejscach, w których nam się "wyjechało" :) Tusz zdecydowanie różni się od kredki, dlatego jeśli używamy eye-linera, najlepiej zacząć od zewnętrznego kącika a nie od wewnętrznego, jak się to najczęściej robi w przypadku kredki. Należy delikatnie jedną ręką naciągnąć górną powiekę w zewnętrzną stronę i "po kawałeczkach" malować kreskę. Niektórzy radzą wcześniej zrobić sobie tuszem na górnej powiece kilka kropek, które potem się łączy. Ja tego nigdy nie stosowałam, jednak jeśli komuś ma to pomóc - to myślę, że warto o tym wspomnieć.

- Trzeba bezwzględnie pamiętać o tym, że nie wszystkim pasują czarne kreski. Zazwyczaj kobiety nie potrafią zrobić sobie cieniutkich kreseczek i często wyglądają, jakby były niewyspane a to wszystko pod wpływem grubych ciężkich kresek. Prawda jest niestety taka, że na takie mocne podkreślenie oka grubą kreską, mogą sobie pozwolić jedynie kobiety o dużych oczach. Nie można zapomnieć, że czarna kredka pomniejsza oczy, w związku z czym takie rozwiązanie nie jest wskazane dla osób z niewielkimi oczami, chyba że w przypadku, gdy kreskę nie rysujemy na całej powiece, a jedynie od 1/3 do zewnątrz wyciągając nią oko na kształt bardziej koci. Podobny zabieg wskazany jest dla Pań z opadającymi kącikami - dla nich czarna kreska to błogosławieństwo, ponieważ przez taką linię, mogą spowodować, że oczy będą bardziej uśmiechnięte. Czarna kreska w żadnym wydaniu absolutnie nie pasuje osobom z ciężkimi opadającymi powiekami. Również nie wskazana jest dla kobiet starszych, ponieważ dodatkowo dodaje im lat a nawet powoduje, że makijaż oka wydaje się być trochę karykaturalny. Dla starszych Pań, lepiej wybrać inny kolor na zrobienie kreski i najlepiej użyć do tego po prostu cieni lub bardzo miękkiej kredki.

O makijażu w stylu Audrey Hepburn lub hinduskiej księżniczki marzy wiele kobiet, jednak trzeba pamiętać, że z makijazem jest podobnie jak z modą - nie wszystko co nam się podoba, pasuje do nas :) 
 
 
 
 

1 komentarze:

  1. musze kiedys wyprobowac tej wersji, ktora byla na ostatnim zamieszczony zdjeciu :) takie kocie oczka z pogrubionym zewnętrznym kacikiem :)))

    OdpowiedzUsuń

 
MAGIC VISAGE © 2012 | Designed by Rumah Dijual, in collaboration with Buy Dofollow Links! =) , Lastminutes and Ambien Side Effects