Czerwień na ustach niejedno ma imię :)

Nawet gdybym była kompletnym laikiem w sprawach mody, trendów itd., nawet gdybym nie chciała mieć na ten temat jakiegokolwiek pojęcia, to i tak nie udałoby mi się ominać pojawiąjacej się wszem i wobec informacji, że w tym sezonie na naszych ustach powinna królować czerwona szminka. W każdej gazecie, nawet tej z historiami z życia wziętymi, trąbią o tym, że zanotowano taką zależność, że w czasach kryzysów wszystkie sektory gospodarki odnotowują spadki, natomiast sprzedaż czerwonych szminek rośnie - nazwano to nawet "efektem szminki". Takie zjawisko tłumaczy się tym, iż w czasach gdy trzeba oszczędzać, czerwona szminka jest swoistym powiewem luksusu i tak naprawdę małym kosztem tworzy makijaż całej twarzy. Trudno się z tym nie zgodzić. Intenstywna czerwień na ustach zawsze rzuca się w oczy :)

Jednak z czerwoną szminką sytuacja wcale nie jest taka prosta, to kosmetyk wymagający!! Usta muszą być doskonale gładkie - w innym wypadku czerwień uwidoczni wszystkie odstające suche skórki na naszych ustach. Ważne jest także, żeby wybrać kolor odpowieni do swojego typu urody. I nie chodzi mi tutaj o sztuczny podział na Wiosnę Lato Jesień Zimę, tylko o spojrzenie obiektywnie na swój kolor włosów i cerę,

I tak:

  • Dla blondynek (od platynowego blondu po ciepły kalifornijski)  najodpowiedniejszym kolorem szminek jest pomarańczowy, łososiowy i koralowy. Ten kolor pasuje także do większości Polek ponieważ znaczna część z nas ma chłodny odcień cery natomiast ciepły odcień szminek ożywia skórę w sposób niekontrowersyjny, przez co nie wygląda na tak zmęczoną. Absolutnie nie jest polecany dla brunetek i szatynek z ciemną karnacją. Takie połączenie daje bardzo sztuczny efekt.
  •  Klasyczna czerwień dobrze łączy się zarówno z ciepłym jak i chłodnym odcieniem skóry. Chłodna czerwień sprawdza się przy cerze ze skłonnością do zaczerwienienia oraz optycznie wybiela zęby natomiast cieplejszy odcień pasuje do naturalnej (!!!!!) opalenizny.
  • Kasztanowa czerwień, czyli taka wpadająca w brąz oceplają kolor cery i najlepiej sprawdza się u kobiet z "południowym typem urody" czyli ciemnymi włosami, ciemną oprawą oczu oraz brązową skórą. Pasuje także do rudych osób z jasną cerą. Taki odcień fatalnie wyglada u osób z jasną cerą i jasnymi blond włosami - w tym wypadku kolor szminki może niekorzystnie postarzać.Mam nadzieję, że ten samouczek pomoże przy kupnie najmodniejszego kosmetyku tego sezonu :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
MAGIC VISAGE © 2012 | Designed by Rumah Dijual, in collaboration with Buy Dofollow Links! =) , Lastminutes and Ambien Side Effects